10 restauracji w nietypowych miejscach

Posiłek w ciemności, 320 metrów pod ziemią albo 50 metrów w powietrzu? Przedstawiamy 10 restauracji w najdziwniejszych miejscach, które kryją się w Polsce i na świecie.

  1. Dinner In The Sky

Rok 2016 minął pod znakiem nietypowej atrakcji, jaką jest spożycie posiłku w niebie. Chodzi o eventy pod nazwą Dinner In The Sky, czyli możliwość zjedzenia w restauracji znajdującej się na wysięgniku na wysokości 40-50 metrów. U góry mogą przebywać 3 osoby z obsług i 22 klientów. Firma odwiedziła już m.in. Wrocław, Warszawę i Łódź.

[banner id=”5334″]

  1. Dine In the Dark

Pozostajemy w nazwach i pomysłach amerykańskich, ale w polskich realiach. Zjeść posiłek w ciemności, nie widząc i nie wiedząc co się ma na talerzu? Wystarczy odwiedzić Kraków lub Warszawę, gdzie lokale oferują możliwość spróbowania tego niezwykłego doświadczenia. Gwarantowane zmysłowe doznania!

  1. W tramwaju i PKS-ie

Restauracje i kawiarnie coraz częściej są zakładane w środkach transportu – stojącym pociągu, tramwaju, autobusie, a nawet w… nieczynnym samolocie. „Samolotowych” lokali jest coraz mniej, za to w Warszawie można iść do kawiarni mieszczącej się w starym autobusie. W Krakowie podobna kawiarnia została założona w nieczynnym tramwaju.

[banner id=”5420″]

  1. Pod ziemią

Śląsk kopalniami stoi. W nieczynnej Kopalni Guido w Zabrzu powstało muzeum i pub, w którym 320 metrów pod ziemią wypijemy piwo w specjalnej, podziemnej strefie K8. To najgłębiej położony pub w Europie!

  1. W ultrafiolecie

Inspirujące pomysły na nietypową restaurację często przychodzą z Azji. W Szanghaju, mieście wieżowców i świateł, powstał lokal serwujący kolacje z wykorzystaniem najnowszej technologii. Sala dla gości jest biała i pełna świateł LED na ścianach i podłodze, żarówki mają światło UV, a stoły to projektory HD. Do tego rozpylacze zapachu, czujniki ruchu i kamery na podczerwień. Aż dziwne, że POSbistro jeszcze tam nie dotarł…

  1. W lodzie

Północne kraje wykorzystują swoje naturalne zasoby do niezwykłych doznań. W Finlandii powstała restauracja, która jest zbudowana z lodu. To miejsce sezonowe, ale cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Stoły, krzesła i ściany są wykonane z lodu, a dania podawane tylko na zimno. Do tego w menu znajdziemy głównie regionalne, fińskie potrawy.

  1. Z kotami

Kocie kawiarnie to pomysł, który powstał w Japonii. Często Azjaci nie mają czasu ani warunków na trzymanie kota w domu, więc lubią przyjść do kawiarni i spędzić czas ze słodkimi zwierzakami. W Polsce też już powstały pierwsze kocie kawiarnie, m.in. w Warszawie i Krakowie. To miejsca, gdzie rządzą koty!

[banner id=”5515″]

  1. Na dnie oceanu

Na Malediwach oprócz rajskich plaż, można także zjeść posiłek w morskich głębinach (5 metrów pod poziomem wody). Restauracja jest czynna tylko godzinę dziennie, więc rezerwacji stolika trzeba dokonać wcześniej. Całość zbudowana jest ze szklanej konstrukcji, przez którą widać „życie morza”.

  1. Nago przy stoliku

Nudyści też mają swoje lokale. W Nowym Jorku jedna z organizacji nudystycznych wprowadziła obiady tylko dla nudystów. Wydarzenie jest organizowane cyklicznie w wybranych lokalach, gdzie goście mogą zjeść posiłek przy stoliku nago, a do tego obejrzeć artystyczne występy lub pograć w gry.

  1. Dla małych dziewczynek

Dziewczyny uwielbiają lalki Barbie, nie tylko gdy są małe. W Tajwanie powstała Barbie Cafe, gdzie motywem przewodnim jest słynna lalka i różowy kolor. Nawet kelnerzy są ubrani na różowo, a każde danie podawane jest z licznikiem kalorii. Na taki pomysł mogli wpaść tylko Azjaci!

[banner id=”5004″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *