Fiskalizacja na smartfonie? Zobacz jaka rewolucja czeka gastronomię!

Dzisiaj mija termin składania uwag do projektu rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie kas rejestrujących mających postać oprogramowania. Jeśli proces konsultacji publicznych przejdzie sprawnie, a ustawodawca nie zmieni terminu wejścia w życie nowych zasad, to już niebawem czeka nas prawdziwa fiskalna rewolucja, na której skorzystają przede wszystkim przedsiębiorcy! 

Nie tak dawno pisaliśmy Wam o urządzeniach fiskalnych online, które już niebawem miały zrewolucjonizować sposób rejestrowania sprzedaży m.in. w punktach gastronomicznych. Okazuje się jednak, że ustawodawca poszedł o krok dalej i zaproponował kolejne, jeszcze bardziej innowacyjne rozwiązanie ułatwiające proces fiskalizacji. 

Otóż 12 sierpnia 2019 r. Ministerstwo Finansów skierowało do konsultacji projekt rozporządzenia ws. kas rejestrujących mających postać oprogramowania (tzw. kasy wirtualne). Projekt zakłada możliwość korzystania z alternatywnych metod fiskalizacji sprzedaży, bez konieczności instalacji tradycyjnych kas rejestrujących.

New Call-to-action

Przepisy te, jeśli weszłyby w życie, umożliwią przedsiębiorcom fiskalizację sprzedaży poprzez oprogramowanie sprzedażowe, które będzie można zainstalować np. na smartfonach, czy tabletach.

To bardzo odważny i jednocześnie innowacyjny krok, który pozwoli na wyeliminowanie urządzeń fiskalnych w całym procesie sprzedażowym. Takie rozwiązanie znacznie obniżyłoby koszty otwarcia biznesu początkującym przedsiębiorcom. 

Ze względu na wysokie ceny urządzeń fiskalnych, zwłaszcza drukarek – właściciele lokali często rezygnowali z rozwiązań typu POS (system sprzedażowy), bo koszty jego wdrożenia, znacznie przekraczały ich budżet. Teraz ta sytuacja ma się zmienić. Przedsiębiorcy nie będą już zobligowani do kupowania drogich urządzeń fiskalnych, a proces obsługi fiskalizacji całkowicie przejmie na siebie producent oprogramowania. 

Jedynym warunkiem będzie posiadanie kompatybilnego urządzenia do drukowania paragonów – wg. nowego rozporządzenia może to być dowolna drukarka z której wydruk spełnia wymagania określone w technicznej części rozporządzenia.

Gotowi na taką rewolucję?

Dajcie nam koniecznie znać, co myślicie o tym nowym projekcie? 

New call-to-action

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *