Goście wracają do lokali! Dostosuj obsługę do nowych wymogów

To już potwierdzone – pierwsze działania, które obejmują odmrażanie gastronomii, wejdą w życie za niecały tydzień. Restauracje, bary i kawiarnie będą mogły zostać częściowo otwarte od 18 maja, ale pod warunkiem przestrzegania pewnych ograniczeń.

Do tej pory z niecierpliwością czekaliśmy na oficjalną informację o możliwości przyjmowania Gości w ogródkach restauracyjnych. Jednak dzisiaj rząd ogłosił, że Gość będzie mógł zjeść posiłek zarówno w ogródku restauracyjnym, jak i w sali w środku!

Premier Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji prasowej potwierdził wprowadzenie kolejnego etapu odmrażania gospodarki:

Częściowo otwieramy również usługi gastronomiczne: restauracje, bary, lokale gastronomiczne, kawiarnie wszelkiego typu, ale też z utrzymaniem tego reżimu sanitarnego w środku, w pomieszczeniach.

Wspomniany reżim sanitarny został szczegółowo opisany na stronie gov.pl. Odsyłamy do naszego artykułu, w którym wymieniamy jego najważniejsze punkty: Otwórz lokal dla gości – nowe procedury w związku z COVID-19

Poza tym premier zachęcał restauratorów do otwierania ogródków i przyjmowania gości:

Na świeżym powietrzu, jak mówią nam epidemiolodzy, jest bezpieczniej – tam, gdzie można, w taki sposób będą funkcjonowały te lokale gastronomiczne. 

Przygotowaliśmy kilka naszych rozwiązań, które pomogą Ci przyjąć gości po 18 maja, zapewniając im bezpieczeństwo i wysoką jakość obsługi. 

Bezkontaktowa obsługa z Terminalem Mini

Główny Inspektorat Sanitarny zaleca “gdzie to możliwe, wykorzystywanie do komunikacji metod na odległość, takich jak telefon komórkowy lub radio” , a także “ograniczenie liczby kontaktów na terenie restauracji w danym przedziale czasowym, w ramach zabezpieczenia przed możliwym zakażeniem”. Mobilny system POS stanowi zatem idealne rozwiązanie w tym momencie. 

Ponadto znacząco przyspiesza czas obsługi gości. Koniec ciągłym kursowaniem pomiędzy ogródkiem a kuchnią. Dzięki Terminalowi Mini kelner zbiera zamówienie przy stoliku i do razu może automatycznie przesłać je do kuchni, gdzie wyświetli się na ekranie. Natomiast gdy jedzenie będzie gotowe poinformuje go o tym powiadomienie na smartfonie.

Mobilny POS pozwala również wykorzystać system rekomendacji, który ułatwia kelnerowi sugerowanie dodatków do posiłku, a tym samym pomaga poszerzyć zamówienie. 

Więcej o zastosowaniach Terminalu Mini pisaliśmy tutaj: System POS na smartfony, czyli Terminal Mini od POSbistro.

To rozwiązanie sprawdzi się w czasie pandemii, ponieważ zmniejszy ilość kontaktu obsługi kelnerskiej z innymi pracownikami kuchni, a Goście lokalu będą mogli opłacić zamówienie bezdotykowo np. BLIKIEM.

Jaką drukarkę fiskalną do gastronomii?

Składanie zamówienia w lokalu przez aplikację

DirectBistro pozwala nie tylko zamawiać jedzenie na wynos czy na dowóz. Użytkownik aplikacji może przeglądać menu lokalu i złożyć zamówienie za pomocą swojego telefonu, będąc na miejscu, czyli w środku lub w ogródku restauracyjnym. Nie musi do tego angażować kelnera.

Płatność bezdotykowa jest realizowana przez BLIK lub Przelewy24. Więc dokładnie tak, jak zaleca Ministerstwo Zdrowia – jak najmniej kontaktu z gotówką 🙂 

Ponadto w DirectBistro pozwala stworzyć program lojalnościowy. Służą do tego karty klienta na które nabija się punkty.

Virtual Menu to wtyczka, która dodatkowo pozwala umieścić menu na stronie www restauracji. Natomiast jeśli lokal nie ma swojej strony, może skorzystać z domeny directbistro.com i umieścić na niej swoje menu, a następnie linkować je np. na swoim profilu na Facebooku, przemieniając obserwatorów w klientów!

New call-to-action

Interaktywne menu dostępne przy stoliku? 

Wolałbyś, żeby Twoi klienci mogli samodzielnie złożyć zamówienie korzystając z tabletu dostępnego na stoliku? Z POSbistro możliwe! Za pomocą modułu eMenu goście mogą przeglądać menu, zamawiać dania z płatnością u kelnera lub skorzystać z opcji samoobsługi – złożyć zamówienie i samemu za nie zapłacić. Wszystko zależy od tego, jaki tryb ustawisz. eMenu pozwala Ci zmniejszyć koszty obsługi i zaoferować klientom bezdotykową płatność i minimalny kontakt z obsługą kelnerską.

Przy wyborze takiego rozwiązania zalecamy często dezynfekować tablet dostępny na stoliku – koniecznie po każdym kliencie. Dobrym pomysłem jest również udostępnienie gościom płynu do dezynfekcji przy każdym stoliku.

New call-to-action

Rezerwacja stolika

Nowe wytyczne wprowadzają wymóg zachowania odpowiedniej odległości między stolikami i osobami w lokalu (na osobę musi przypadać co najmniej 4 m2). Przy ograniczonej liczbie miejsc pomocny może okazać się system rezerwacji stolika. W POSbistro kelner może wprowadzić taką rezerwację do systemu i oznaczyć stolik. Dodatkowo, możliwość odtworzenia układu stolików na ekranie tabletu, znacznie pomoże w aranżacji zarówno wnętrza lokalu, jaki i ogródka, by układ w tych pomieszczeniach był dostosowany do nowych wytycznych. Opcja rezerwacji jest też dostępna dla użytkownika aplikacji DirectBistro – Wybierając z ekranu głównego sekcję REZERWACJA, użytkownik uzyskuje dostęp do możliwości rezerwowania stolików online.

Zamówienia na wynos i dowóz

Otwarcie ogródków nie oznacza, że skończył się czas zamawiania na dowóz czy na wynos. Polecamy aplikację DirectBistro do obsługi takich zamówień – dzięki niej możesz realizować je bez płacenia prowizji i wypłacać zgromadzone środki w dowolnej chwili. Oprócz aplikacji na telefon niedługo pojawi się platforma internetowa DirectBistro, a Twoi klienci będą mogli składać zamówienia za pomocą przeglądarki internetowej. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz we wpisie: DirectBistro – nowa, wzbogacona platforma do zamawiania jedzenia online.

New call-to-action

Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 168 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

5 thoughts on “Goście wracają do lokali! Dostosuj obsługę do nowych wymogów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *