Goście wracają do lokali! Dostosuj obsługę do nowych wymogów

To już potwierdzone – pierwsze działania, które obejmują odmrażanie gastronomii, wejdą w życie za niecały tydzień. Restauracje, bary i kawiarnie będą mogły zostać częściowo otwarte od 18 maja, ale pod warunkiem przestrzegania pewnych ograniczeń.

Do tej pory z niecierpliwością czekaliśmy na oficjalną informację o możliwości przyjmowania Gości w ogródkach restauracyjnych. Jednak dzisiaj rząd ogłosił, że Gość będzie mógł zjeść posiłek zarówno w ogródku restauracyjnym, jak i w sali w środku!

Premier Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji prasowej potwierdził wprowadzenie kolejnego etapu odmrażania gospodarki:

Częściowo otwieramy również usługi gastronomiczne: restauracje, bary, lokale gastronomiczne, kawiarnie wszelkiego typu, ale też z utrzymaniem tego reżimu sanitarnego w środku, w pomieszczeniach.

Wspomniany reżim sanitarny został szczegółowo opisany na stronie gov.pl. Odsyłamy do naszego artykułu, w którym wymieniamy jego najważniejsze punkty: Otwórz lokal dla gości – nowe procedury w związku z COVID-19

Poza tym premier zachęcał restauratorów do otwierania ogródków i przyjmowania gości:

Na świeżym powietrzu, jak mówią nam epidemiolodzy, jest bezpieczniej – tam, gdzie można, w taki sposób będą funkcjonowały te lokale gastronomiczne. 

Przygotowaliśmy kilka naszych rozwiązań, które pomogą Ci przyjąć gości po 18 maja, zapewniając im bezpieczeństwo i wysoką jakość obsługi. 

Bezkontaktowa obsługa z Terminalem Mini

Główny Inspektorat Sanitarny zaleca “gdzie to możliwe, wykorzystywanie do komunikacji metod na odległość, takich jak telefon komórkowy lub radio” , a także “ograniczenie liczby kontaktów na terenie restauracji w danym przedziale czasowym, w ramach zabezpieczenia przed możliwym zakażeniem”. Mobilny system POS stanowi zatem idealne rozwiązanie w tym momencie. 

Ponadto znacząco przyspiesza czas obsługi gości. Koniec ciągłym kursowaniem pomiędzy ogródkiem a kuchnią. Dzięki Terminalowi Mini kelner zbiera zamówienie przy stoliku i do razu może automatycznie przesłać je do kuchni, gdzie wyświetli się na ekranie. Natomiast gdy jedzenie będzie gotowe poinformuje go o tym powiadomienie na smartfonie.

Mobilny POS pozwala również wykorzystać system rekomendacji, który ułatwia kelnerowi sugerowanie dodatków do posiłku, a tym samym pomaga poszerzyć zamówienie. 

Więcej o zastosowaniach Terminalu Mini pisaliśmy tutaj: System POS na smartfony, czyli Terminal Mini od POSbistro.

To rozwiązanie sprawdzi się w czasie pandemii, ponieważ zmniejszy ilość kontaktu obsługi kelnerskiej z innymi pracownikami kuchni, a Goście lokalu będą mogli opłacić zamówienie bezdotykowo np. BLIKIEM.

Jaką drukarkę fiskalną do gastronomii?

Składanie zamówienia w lokalu przez aplikację

DirectBistro pozwala nie tylko zamawiać jedzenie na wynos czy na dowóz. Użytkownik aplikacji może przeglądać menu lokalu i złożyć zamówienie za pomocą swojego telefonu, będąc na miejscu, czyli w środku lub w ogródku restauracyjnym. Nie musi do tego angażować kelnera.

Płatność bezdotykowa jest realizowana przez BLIK lub Przelewy24. Więc dokładnie tak, jak zaleca Ministerstwo Zdrowia – jak najmniej kontaktu z gotówką 🙂 

Ponadto w DirectBistro pozwala stworzyć program lojalnościowy. Służą do tego karty klienta na które nabija się punkty.

Zobacz, co jeszcze kryje w sobie DirectBistro

Interaktywne menu dostępne przy stoliku? 

Wolałbyś, żeby Twoi klienci mogli samodzielnie złożyć zamówienie korzystając z tabletu dostępnego na stoliku? Z POSbistro możliwe! Za pomocą modułu eMenu goście mogą przeglądać menu, zamawiać dania z płatnością u kelnera lub skorzystać z opcji samoobsługi – złożyć zamówienie i samemu za nie zapłacić. Wszystko zależy od tego, jaki tryb ustawisz. eMenu pozwala Ci zmniejszyć koszty obsługi i zaoferować klientom bezdotykową płatność i minimalny kontakt z obsługą kelnerską.

Przy wyborze takiego rozwiązania zalecamy często dezynfekować tablet dostępny na stoliku – koniecznie po każdym kliencie. Dobrym pomysłem jest również udostępnienie gościom płynu do dezynfekcji przy każdym stoliku.

New call-to-action

Rezerwacja stolika

Nowe wytyczne wprowadzają wymóg zachowania odpowiedniej odległości między stolikami i osobami w lokalu (na osobę musi przypadać co najmniej 4 m2). Przy ograniczonej liczbie miejsc pomocny może okazać się system rezerwacji stolika. W POSbistro kelner może wprowadzić taką rezerwację do systemu i oznaczyć stolik. Dodatkowo, możliwość odtworzenia układu stolików na ekranie tabletu, znacznie pomoże w aranżacji zarówno wnętrza lokalu, jaki i ogródka, by układ w tych pomieszczeniach był dostosowany do nowych wytycznych. Opcja rezerwacji jest też dostępna dla użytkownika aplikacji DirectBistro – Wybierając z ekranu głównego sekcję REZERWACJA, użytkownik uzyskuje dostęp do możliwości rezerwowania stolików online.

Zamówienia na wynos i dowóz

Otwarcie ogródków nie oznacza, że skończył się czas zamawiania na dowóz czy na wynos. Polecamy aplikację DirectBistro do obsługi takich zamówień – dzięki niej możesz realizować je bez płacenia prowizji i wypłacać zgromadzone środki w dowolnej chwili. Oprócz aplikacji na telefon niedługo pojawi się platforma internetowa DirectBistro, a Twoi klienci będą mogli składać zamówienia za pomocą przeglądarki internetowej. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz we wpisie: DirectBistro – nowa, wzbogacona platforma do zamawiania jedzenia online.

New call-to-action

5 thoughts on “Goście wracają do lokali! Dostosuj obsługę do nowych wymogów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *