Jak powinna wyglądać dobra ulotka kawiarni i restauracji?

Aby ocenić skuteczność reklamy ulotkowej zawsze zachęcam ludzi do uczciwej odpowiedzi na jedno pytanie – czy potrafisz powiedzieć, co znajdowało się na ostatnich 5 ulotkach, jakie otrzymałeś spacerując po mieście? W 99,9% przypadków żadna z osób nie potrafi przypomnieć sobie co znajdowało się na takich ulotkach, większość przyznaje też, że od razu wyrzuca je do kosza. Nasuwa się więc jeden wniosek – jeśli inwestujemy  w źle zaprojektowane i jeszcze gorzej rozprowadzane ulotki, nasze pieniądze lądują w koszu. Trzeba być milionerem, by móc pozwolić sobie na takie marnotrawstwo. Jak więc powinna wyglądać dobra ulotka?

https://www.pinterest.com

Zacznijmy od określenia zadań, jakie powinna spełniać ulotka reklamowa. Ulotki mają nam pomóc dotrzeć do jak największej liczby osób, które nie znają jeszcze naszej firmy. Ulotka często więc jest pierwszym kontaktem klientów z naszym brandem. Zadaniem ulotki jest również zachęcenie danej osoby do wykonania ściśle określonej czynności (tzw. call to action) – np. przyjścia na kolację, skorzystania z rabatu, wejścia na stronę.

O czym warto pamiętać przygotowując ulotkę reklamową?

[banner id=”5424″]

1. Zleć projekt ulotki doświadczonej agencji reklamowej

W doświadczonych agencjach reklamowych pracują ludzie, którzy są na bieżąco z trendami w projektowaniu materiałów promocyjnych. Mają wiedzę na temat tego, w jaki sposób dana reklama jest postrzegana, potrafią więc zaprojektować coś, co będzie wyróżniać nas na tle innych, a jednocześnie dawać jasny i czytelny przekaz.

https://www.pinterest.com

2. Postaw na jakość, nie na ilość

Projektując ulotki dla restauracji warto postawić na gramaturę papieru. Grubszy papier wygląda bardziej ekskluzywnie i w doskonały sposób podkreśli charakter naszego lokalu.

3. Mów językiem korzyści – obiecuj – bądź wiarygodny

Ulotka powinna zawierać czytelną i wiarygodną informację o tym, dlaczego dana osoba powinna skorzystać z naszej oferty. Jeśli na ulotce klient nie znajdzie obietnicy konkretnych korzyści, z pewnością nasza ulotka wyląduje w koszu. W obecnych czasach liczą się konkrety, zanim więc umieścimy jakąkolwiek informacje na naszej ulotce, bądźmy pewni co faktycznie jest naszą przewagą.

https://www.pinterest.com

4. Umieść dane teleadresowe

Na każdej ulotce powinny znaleźć się takie dane, jak: dokładny adres, telefon, adres e-mail oraz adres strony www. W przypadku nowo otwartych lokali koniecznym jest również zamieszczenie  mapy dojazdowej ze wskazówkami dotyczącymi położenia naszego obiektu.

5. Zamieść wybrane pozycje z menu

Menu umieszczamy na ulotce tylko wtedy, gdy nasza oferta obejmuje również dostawę na wynos. Kolejnym argumentem "za" umieszczeniem menu na ulotce jest prezentowanie potraw, które mają wyjątkowo atrakcyjną cenę lub nie znajdziemy ich nigdzie indziej w okolicy. Pamiętając o tym, że na ulotce nie ma zbyt wiele miejsca, najlepiej będzie umieścić tylko wybrane pozycje z menu.

https://www.pinterest.com

6. Nie zapomnij o kodach rabatowych czy kuponach zniżkowych

Każdy z nas jest łasy na okazje. Umieszczenie kuponu rabatowego na ulotce sprawi, że stanie się ona cenniejsza i sam kupon skutecznie powstrzyma klienta przed wyrzuceniem ulotki do kosza. Umieszczając na ulotkach kody czy kupony rabatowe, warto stosować również ograniczony czas oferty.

Agnieszka Śliwińska/www.posbistro.com

Źródło: http://www.designedformen.pl/; http://www.zyskownafirma.pl/

[banner id=”5004″]

 

One thought on “Jak powinna wyglądać dobra ulotka kawiarni i restauracji?

  • Super artykuł, zdecydowanie powinienem go polecić do przeczytania wszystkim naszym klientom. Dzięki temu można ustrzec się przed różnymi błędami i żałować, że kolportaż ulotek nastąpił w taki a nie inny sposób.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *