Jaka drukarka fiskalna do systemu POS dla gastronomii?

Dobrze dobrana drukarka fiskalna do gastronomii zwiększa efektywność pracy, skracając czas potrzebny do obsługi klientów. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego produktu i jakie urządzenie sprawdzi się najlepiej w przypadku Twojego biznesu.

Czym kierować się przy zakupie drukarki fiskalnej?

Inwestycja w zaplecze techniczne powinna być starannie przemyślana. Jeśli prowadzisz niewielki punkt, szukaj kompaktowych i łatwych w transporcie urządzeń. Istotnym elementem jest też system drukujący. Aby zwiększyć wydajność pracy i uzyskać oszczędności, postaw na produkty z mechanizmem termicznym typu „drop in” – w ten sposób nie tylko szybko uzupełnisz papier w zasobniku, ale również uzyskasz wysoką jakość wydruku. Jest to niemiernie istotne, gdyż jak można przeczytać w rządowym serwisie informacyjno-usługowym, rolki z kasy fiskalnej powinny być dostępne do dyspozycji kontrolerów Urzędu Skarbowego przez 5 lat.

Jaką drukarkę wybrać?

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z oprogramowania POSbistro dla gastronomii, wybierz rekomendowane przez nas urządzenia. Szczególnie polecamy Posnet Trio z Bluetooth i RS oraz sztywnym stojakiem na tablet. Produkt sprawdza się w małych i średnich lokalach gastronomicznych, a także w sklepach, piekarniach, cukierniach. Posiada szereg formatek umożliwiających m.in. generowane dowolnych nadruków niefiskalnych (np. kuponów rabatowych), kodów kreskowych 2D. Zaletą drukarki jest również wydajny akumulator litowo-jonowy.

Do punktów gastronomicznych idealnie nadaje się również najmniejszy na rynku model Posnet Temo HS EJ z Bluetooth. Rozwiązanie wyróżnia się wytrzymałą konstrukcją i rozbudowanymi funkcjami – na paragonach można drukować różnorodną grafikę, kody kreskowe, numer NIP nabywcy. Wśród ciekawych opcji warto wymienić też zapis w dowolnej walucie oraz tworzenie kopii zapasowych. Więcej informacji na temat urządzeń Posnet znajdziesz na stronie.

Postaw na zintegrowane rozwiązania

Choć drukarka fiskalna, zintegrowana z systemem do restauracji POS, wiążę się z wysokimi kosztami początkowymi, to jej zastosowanie przynosi wymierne korzyści.

Kiedy popatrzymy na różnicę ceny, jaką musimy dopłacić, a wygodę i kontrolę nad towarem i sprzedażą, to inwestycja (w system POS – przyp. red.) bardzo szybko się zwraca – przekonuje znany vloger gastronomiczny Mateusz „Głodny” Wawro.

Więcej na temat zalet rozwiązań POS dla gastronomii można przeczytać w naszym artykule.

Źródła:

  1. Rządowy serwis informacyjno-usługowy
  2. Kanał YouTube Mateusz „Głodny” Wawro
  3. Posnet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *