Kawiarnia inspirowana kultowym serialem Breaking Bad!

Jeden z tureckich przedsiębiorców, zainspirowany serialem Breaking Bad, postanowił stworzyć prawdziwą gratkę dla fanów tej telewizyjnej produkcji. 29 marca 2015 roku otworzył kawiarnię o nazwie “Walter Coffee Roastery”.

Pamiętacie amerykański serial telewizyjny Breaking Bad? Prawdziwy hit z gatunku dramatu kryminalnego, stworzony przez Vince'a Gilligana, który został nakręcony w Albuquerque w Nowym Meksyku. Opowiadał historię życia Waltera White'a, nauczyciela chemii w szkole średniej, u którego zdiagnozowano raka płuc.

[banner id=”5424″]

Po tym, jak Walter dowiedział się, że jest nieuleczalnie chory, zaczął produkować i sprzedawać metamfetaminę. Szybko wkroczył w świat przestępczy i przeszedł ogromną metamorfozę. Wszystko po to, by zabezpieczyć rodzinę na wypadek swojej śmierci.

Serial Breaking Bad został okrzyknięty przez krytyków jednym z najlepszych seriali telewizyjnych wszech czasów i zyskał miliony fanów na całym świecie. Do grona tych wiernych fanów należy również Deniz Kosan, turecki przedsiębiorca, który postanowił przekuć pasję w sukces i otworzył kawiarnię “Walter Coffee Roastery”. Kawiarnia znajduje się w Stambule, przy ulicy Caferaga Mah. Badem Altı Sk. No:21/B.

W kawiarni Deniza spotkać można kucharzy w żółtych kombinezonach, którzy serwują latte z naczyń przypominających te, używane w labolatorium Waltera White'a.

Na ścianach wiszą tablice Mendelejewa a hitem są cukierki wyglądające jak niebieskie szkło. Proces ich przygotowania do złudzenia przypomina znaną z Breaking Bad produkcję metamfetaminy.

 

Kawiarnia jest otwarta od poniedziałku do piątku, od 10:00-23:00. Można tu zamówić nie tylko pyszną kawę, ale również zjeść tradycyjne, amerykańskie śniadanie czy lunch.

Kucharze serwują również wegańską oraz wegetariańską kuchnię. Wszystkiego można spróbować na miejscu lub na wynos.

Właściciel niedawno ogłosił, że planuje już otwarcie kolejnych oddziałów “Walter Coffee Roastery” w Europie i USA. Przekonuje, że jeśli raz wejdziecie do jego kawiarni, już nigdy nie będziecie chcieli pić kawy nigdzie indziej!

Trzymamy kciuki za Deniza Kosana i czekamy, aż “Walter Coffee Roastery” dotrze do Polski!

 

Agnieszka Śliwińska/www.posbistro.com

Źródło: https://www.facebook.com/walterscoffee

[banner id=”5004″]

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *