Jak napisać menu dla food trucka?

Ma być modnie, przejrzyście i prosto – czyli kilka zasad dotyczących menu dla food trucka. To zupełnie inny rodzaj oferty dla klienta niż w tradycyjnej restauracji, ale musi być równie skuteczny, bo skierowany do przypadkowego gościa.

Food trucki to coraz bardziej popularne zjawisko. Kiedyś serwowały głównie dania mięsne i fast foody. Dziś można kupić w nich dania azjatyckie, owoce morza, ryby, kanapki, a nawet ciastka. Powstają food trucki z jedzeniem wegetariańskim i wegańskim. Wybór jest naprawdę duży. Jak sprawić, aby klienci wybrali naszą ofertę? Napisać przyciągające menu!

Jedna kuchnia, małe menu

Podstawową zasadą prowadzenia food trucka jest zdecydowanie się na jeden rodzaj kuchni i potraw. Ważna jest również zasada minimalizmu. Im mniej dań w karcie, tym lepiej. W przypadku food trucka to tylko kilka pozycji. Tutaj mamy dwa rozwiązania do wyboru:

  • Dwa, trzy dania dzienne (np. mięsne i wegetariańskie) + dodatki + napoje. Rodzaje potraw są zmieniane codzienne, lub w zależności od dnia lub tygodnia. Taki rodzaj menu sprawdza się, jeżeli zawsze stoimy samochodem w tym samym miejscu.
  • Kilka potraw (mniej niż 10 pozycji), stałych w menu. Zawsze proponujemy te same dania, zmiany są wprowadzane rzadko. Taki rodzaj menu sprawdza się w przypadku częstych zmian miejsca postoju.
New call-to-action

Prosta tablica

Klienci food trucka to wzrokowcy. W menu liczy się przejrzystość! Dlatego warto zdecydować się na jeden rodzaj karty.

  • Może to być czarna tablica, na której menu jest pisane kredą.
  • Stała tablica z opisem dań.
  • Tablica z fotografiami potraw. Przydatna w przypadku kuchni egzotycznej (nie każdy wie, co to ramen albo kumpir).

Ważne, aby menu było krótkie ale czytelne! Klienci food trucka kupują szybko, dokonują wyboru pod wpływem chwili. Duże, widoczne litery i obrazy to gwarancja sukcesu.

Technologia w menu

Menu można również przedstawić w formie elektronicznej, dzięki modułowi E-menu lub modułowi prezentacji od producenta oprogramowania dla gastronomii POSbistro. E-menu może być prezentowane na tablecie lub większym wyświetlaczu z systemem Android. Umożliwia ono podgląd zdjęć, a także szczegółowego opisu m.in.składników czy alergenów w potrawach. Moduł prezentacji umożliwia wyświetlanie dowolnych treści na wyświetlaczach zamontowanych wewnątrz lub na zewnątrz trucka. Jest to dobry sposób na prezentację dowolnych treści, mających na celu wzmocnienie sprzedaży.

Czytaj również: Czy Food Truck to opłacalny biznes?

Autor: Anna Motyka

New Call-to-action

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *