Podsumowanie 2023 roku w POSbistro

Nowy Rok jest tuż za rogiem, dlatego czas na podsumowanie ostatnich 12 miesięcy. Sprawdź, co działo się w POSbistro w 2023!

Nowości w naszej biblioteczce

W POSbistro lubimy dzielić się wiedzą, dlatego w 2023 przygotowaliśmy dla Was sporo nowych darmowych materiałów! 

Poradnik “Koncesja na alkohol w lokalu gastronomicznym”

W poradniku wyjaśniamy wszystkie zagadnienia, związane ze sprzedażą alkoholu w gastronomii. Podpowiadamy, jaki rodzaj koncesji należy wybrać, jakie dokumenty przygotować i gdzie je złożyć, a także jakie wymogi należy spełnić oraz jak uniknąć kar z UOKiK.

Pobierz tutaj.

Poradnik “BDO w gastronomii”

Kompleksowy poradnik podpowie Ci, jakich obowiązków związanych z BDO powinieneś przestrzegać przy prowadzeniu gastronomii. Dowiesz się także, ile wynoszą opłaty oraz jak poprawnie złożyć wniosek do rejestru i jak prowadzić ewidencję odpadów oraz opakowań.

Pobierz tutaj.

Poradnik “Ogródek gastronomiczny. Jak przygotować go na sezon?”

Kompleksowy poradnik podpowie Ci, jak stworzyć ogródek, który nie tylko będzie się pięknie prezentował, ale również przyniesie lokalowi dodatkowe zyski. Zawarliśmy w nim nie tylko informacje jak legalnie założyć ogródek i prowadzić w nim sprzedaż, ale również porady jak polepszyć obsługę gości, zwiększyć rotację stolików oraz generować wyższy średni rachunek.

Pobierz tutaj.

Poradnik “12 kroków do otwarcia gastronomii”

Przygotowaliśmy ten poradnik, by podsumować najważniejsze dokumenty i czynności, które są potrzebne do otwarcia własnej gastronomii. Wspomnieliśmy zarówno o niezbędnych formalnościach, wymogach, a także kwestiach lokalowych i marketingowych.

Pobierz tutaj.

Arkusz z Macierzą BCG wraz z poradnikiem o inżynierii menu

Darmowy arkusz ułatwi Ci przeanalizowanie potraw i wprowadzenie zmian w menu restauracji, dzieląc pozycje na cztery kluczowe segmenty: gwiazdy, dojne krowy, znaki zapytania oraz psy. Dzięki temu określisz, które produkty mają największy potencjał zwiększenia zysków, a które mogą wymagać ponownej oceny i modyfikacji.

Dodatkowo do arkusza dołączamy objaśnienie w formie krótkiego poradnika o inżynierii menu (menu engineering), który ułatwi Ci wdrożenie nowej strategii w swoim lokalu.

Pobierz tutaj.

Edytowalny wzór “czynnego żalu” na wypadek braku przeglądu kasy fiskalnej

Stworzyliśmy edytowalny dokument z gotowym wzorem zawiadomienia o popełnieniu czynu zabronionego, z pełną treścią pisma. W pliku znajdziesz również komentarze od POSbistro, ze wskazówkami co i gdzie należy wpisać, by zawiadomienie było prawidłowe. 

Możesz wykorzystać ten wzór, jeśli spóźnisz się przeglądem kasy fiskalnej. By uniknąć kary finansowej za niedopełnienie tego obowiązku, warto wykorzystać instytucję czynnego żalu. 

Pobierz tutaj.

Poradnik “Legalne wykorzystywanie muzyki w gastronomii”

Poradnik został stworzony przez Adwokat Martę Kosecką, która od strony prawnej wyjaśnia wszelkie zagadnienia dotyczące odtwarzania muzyki w lokalu gastronomicznym na konkretnych przykładach, w szczególności obowiązek uiszczania opłat za odtwarzaną muzykę.

Pobierz tutaj.

Jak widać, nasza biblioteczka darmowych poradników o prowadzeniu gastronomii powiększa się z roku na rok! Znajdziesz w niej wiedzę, która pomoże Ci w codziennym prowadzeniu gastro-biznesu. Link do biblioteczki znajdziesz TUTAJ

Szkolenia z ekspertami

W 2023 roku zorganizowaliśmy także dwa szkolenia dla restauratorów z ekspertami z branży gastronomicznej.

Wykład “Jak zarządzać konceptem gastronomicznym w czasach kryzysu?”

Jak analizować swój biznes gastronomiczny, by sprawnie zarządzać lokalem i minimalizować straty? O tym w trakcie szkolenia – “Zarządzanie konceptami gastronomicznymi w czasie kryzysu”, mówił Piotr Grajewski. 

Piotr od wielu lat działa jako trener i doradca w projektach z sektora hospitality, które wspierając je od strony strategicznej. Kreowanie konceptów, zarządzanie operacyjne i rozwój biznesu nie mają przed nim tajemnic. W trakcie wykładu zostały omówione aktualne warunki na rynku gastronomicznym i sposoby radzenia sobie z nowymi wyzwaniami.

Obejrzyj tutaj.

Wykład “Efektywne zarządzanie magazynem w gastronomii”

Jak dobrze zarządzać magazynem w gastronomii, by oszczędzać? Co robić, by mieć straty pod kontrolą? O tym w trakcie szkolenia opowiadała Olga Skonecka – wieloletnia menedżerka sieci Gringo Bar i specjalistka od zarządzania gastronomicznym magazynem.

Olga wyjaśnia, w jaki sposób efektywnie kontrolować stany magazynowe i śledzić zapasy w czasie rzeczywistym. Podpowiada także, jak tworzyć racjonalne listy zakupów, by nie marnować produktów oraz unikać braków oraz jak zautomatyzować procesy na magazynie, by jak najbardziej ułatwić sobie pracę i zmniejszyć ryzyko pomyłek.

Obejrzyj tutaj.

Baza wiedzy dla klientów

W POSbistro staramy się, by codzienna praca naszych klientów była coraz łatwiejsza i przyjemna. Wychodzimy naprzeciw nie tylko naszym klientom, ale także każdemu, kto chce poznać nasz system „od środka”. Z tego powodu stworzyliśmy w tym roku kilka miejsc w internecie, na których edukujemy!

Akademia POSbistro

Dla użytkowników naszego systemu oraz partnerów, stworzyliśmy darmową Akademię POSbistro. Znajdują się na niej wszelkie niezbędne materiały szkoleniowe, które pozwolą w pełni korzystać z możliwości i funkcji, jakie daje nasz system. 

Sprawdź tutaj.

Wideo wskazówki “Tips&Tricks”

Stworzyliśmy nową serię wideo poradników – Tips & Tricks. Znajdziesz tam wskazówki i wyjaśnienia, jak szybko i sprawnie wykonywać poszczególne działania, pracując z naszym systemem POS.

Obejrzyj tutaj.

Tematyczne strony edukacyjne

W 2023 roku utworzyliśmy również cztery strony edukacyjne, poświęcone tematyce obliczania food costu, kontroli sanepidu w gastronomii, wdrażania systemu HACCP oraz rozwoju biznesowego sieci gastronomicznych. Publikujemy na nich darmowe materiały skierowane do restauratorów.

Przeczytaj najciekawsze artykuły:

Nasz podcast

W ciągu tego roku pojawiły się również nowe odcinku naszego biznesowego podcastu gastronomicznego Gastro Insights, w którym eksperci rynku HoReCa dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Jak gastronomia może wspierać inicjatywy społeczne?

Kawiarnia Społeczna Kaffka to wyjątkowy projekt, łączący inicjatywę społeczną z funkcjonowaniem gastronomii. Jego celem jest aktywizacja zawodowa podopiecznych Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób z zespołem Downa „Tęcza” w Krakowie. Dzięki pracy w kawiarni mogą oni poszerzyć swoje kompetencje społeczne i zawodowe.

Przeprowadziliśmy rozmowę razem z Karoliną Adamczyk, koordynatorką projektu Społeczna Kaffka i trenerką pracy.

Dlaczego pojedyncze lokale upadają, a sieci gastronomiczne zarabiają i rozwijają się?

W nowym odcinku podcastu Gastro Insight gościmy Tomasza Nawrata – właściciela sieci Akira Sushi&Ramen. Rozmawiamy o tym, dlaczego tak ważne jest bieżące kontrolowanie wyników, kreatywne podejście do marketingu i dbanie o dobrą atmosferę wśród pracowników. Tomek dzieli się swoimi doświadczeniami, ale również wyjątkowymi poradami dotyczącymi prowadzenia lokalu.

Pełną listę odcinków naszego podcastu można znaleźć tutaj.

W odwiedzinach u klientów

W 2023 roku odwiedziliśmy także kilku naszych klientów, by opowiedzieć Wam historię ich sukcesu oraz pokazać, jak system POSbistro wspiera ich w codziennej pracy.

Z miłości do włoskiej kuchni: kawiarnia Giona

Giona to obecnie trzy lokale, z czego jeden z nich dopiero rozpoczął swoją działalność w Krakowie. Pomysł na powstanie lokalu pojawił się u właścicieli podczas częstych podróży do Włoch. Zapragnęli oni bowiem przenieść odrobinę tego klimatu do Polski. POSbistro pomaga Gionie w codziennym zarządzaniu siecią lokali.

Historię obejrzysz tutaj.

Dobrze poukładany gastro-biznes: sieć Akira Sushi&Ramen

Otwieranie nowych lokali gastronomicznych w obecnej sytuacji gospodarczej nie jest łatwym zadaniem. Jeden z naszych klientów robi to jednak z sukcesem i niedawno otworzył czwarty lokal w Gliwicach. Zarządzanie i liczenie jest dla niego niezwykle istotne, dlatego też POSbistro wspiera go w tych zadaniach każdego dnia.

Historię obejrzysz tutaj.

Nieprzerwanie publikujemy także nowe wpisy na naszym blogu, a także filmy na naszym kanale na YouTube. W 2023 roku postanowiliśmy także pójść z duchem czasu i pojawiliśmy się na TikToku. Zapraszamy do śledzenia naszych kanałów!

Dziękujemy naszym klientom za zaufanie i wsparcie, jakie okazali nam w 2023 roku. Życzymy Państwu, by nowy rok był wypełniony sukcesem i szczęściem zarówno dla Was, jak i Waszego biznesu.

Szczęśliwego Nowego Roku!

Zespół POSbistro

New call-to-action

Magda Okaz

Na co dzień łączę doświadczenie zdobyte w pracy w gastronomii oraz w marketingu, by tworzyć kreatywne treści internetowe dla restauratorów. Poprzez komunikację w mediach społecznościowych podpowiadam, jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by zarządzanie biznesem było proste i wygodne. W wolnym czasie zagłębiam się w świat historii true crime i psychologii.

Magda Okaz has 60 posts and counting. See all posts by Magda Okaz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *