Darmowy kalkulator food cost – oblicz zysk ze swoich dań

Jak obliczyć food cost dla konkretnego dania? Ile wynosi optymalny food cost, który pozwala zarabiać? Jak wygląda wzór na food cost i jak skomponować menu do restauracji? Jeśli dręczą Cię te pytania, mamy na nie idealną odpowiedź – nasz darmowy kalkulator gastronomiczny!

Co to jest food cost?

Food cost to stosunek kosztów produktów spożywczych (potrzebnych do wytworzenia konkretnego dania) do jego ceny. Przykładowo, jeśli makaron spaghetti jest sprzedawany za 25 zł, a koszt jego wyprodukowania wynosi 10 zł, to food cost tego dania = 40%. Oznacza to, że 40% ceny dania pochłaniają składniki, a 60 % to generowany zysk (w tym przypadku restauracja zarabia na sprzedaży pojedynczej porcji makaronu spaghetti 15 zł).

Jak obliczyć food cost?

Jeśli chcesz obliczyć food cost, pobierz nasz darmowy kalkulator! Nie będziesz musiał tworzyć skomplikowanych tabelek i przepisywać w kółko tych samych produktów. Przygotowaliśmy dla Ciebie wygodne i proste w obsłudze narzędzie, z którym obliczysz food cost dla kilku dań lub całego menu! Pobierz kalkulator za darmo TUTAJ.

Na bazie food costu możesz ocenić, ile zarabiasz na sprzedaży poszczególnych dań i które z nich są najbardziej rentowne. Jeśli chcesz, żeby zmiana cen miała faktyczny wpływ na finanse restauracji skup się przede wszystkim na rentowności najpopularniejszych dań i ustaleniu dla nich odpowiedniego food costu, ponieważ to ich sprzedaż przynosi najwięcej zysku.

Pobierz nasz darmowy arkusz, by obliczyć food cost w restauracji i ustalić najkorzystniejsze ceny dań! Kliknij poniżej, by pobrać kalkulator za darmo!

New call-to-action

Darmowy arkusz kalkulacyjny Food Cost pozwoli Ci:

  • tworzyć receptury dań, określając składniki i ich ilość,
  • zebrać w jednym miejscu aktualne ceny produktów i utworzyć listę wykorzystywanych składników,
  • obliczyć food cost dla poszczególnych dań, przy podziale na porcje sprzedawane klientom,
  • obliczyć średni food cost całego menu i wyznaczyć dania z optymalnym food costem.

Pobierz kalkulator za darmo TUTAJ.

Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 168 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

One thought on “Darmowy kalkulator food cost – oblicz zysk ze swoich dań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *