Lokal typu sushi? Zobacz dlaczego potrzebujesz systemu POS!

Prowadzisz lokal typu sushi? Przekonaj się dlaczego potrzebujesz sprawnego systemu POS, szczególnie w czasie pandemii. Zaufaj nam – ta inwestycja zwróci się z nawiązką!

Prowadząc lokal specjalizujący się w serwowaniu sushi z pewnością wiesz, że u podstaw sukcesu leżą wysokiej jakości składniki, miła atmosfera i pozytywne doświadczenie, jakie klienci wynoszą z kontaktu z restauracją. Jeśli więc dokładasz wszelkich starań, by Twój lokal wyróżniał się na tle konkurencji, zadbaj również o profesjonalne oprogramowanie, które pozwoli Ci usprawnić odbiór zamówień, ograniczyć straty i marnowanie produktów, a tym samym zmaksymalizować zyski.

System POS, co to takiego?

Początkowo oprogramowanie POS (ang. point of sale) służyło wyłącznie do przyjmowania zamówień i generowania rachunków w restauracji. Jednak wraz z pojawieniem się technologii chmurowej skromny POS ewoluował, aby stać się kompletnym systemem do zarządzania restauracją.

Obecnie profesjonalne oprogramowanie dla gastronomii, takie jak POSbistro, umożliwia nie tylko przetwarzanie transakcji, ale również zarządzanie magazynem, inteligentne raportowanie i tworzenie analiz i znacząco usprawnia pracę w lokalu. Pomaga również sprzedawać w dostawie i na wynos.

Sprawdź szczegóły

System POS dla sushi baru

Jakie wartości niesie ze sobą system POS dla restauracji zorientowanych na serwowanie sushi? Zobacz sam!

1. Łatwe przyjmowanie zamówień i lepsza obsługa gości

Kuchnia japońska i dania sushi wiążą się z nazewnictwem, które nie zawsze jest przystępne i łatwe do zapamiętania dla klientów. Tylko stali “wyjadacze” wiedzą, że uramaki mają ryż i sezam na zewnątrz, a maki klasyczne zawinięte są w nori.

Jeśli zamówienie jest składane w lokalu, pracownik może z łatwością pokazać klientom zdjęcie potrawy na tablecie lub smartfonie.  Dzięki możliwości zaprezentowania potrawy na etapie zamówienia, zminimalizujesz ryzyko pomyłki, a tym samym nie będziesz narażony na generowanie strat i potencjalnych nieprzyjemnych sytuacji z klientem, kiedy na jego talerzu zostanie zaserwowane nie to, co miał na myśli.

Oprócz zdjęcia do aplikacji POSbistro można dodać opis każdej pozycji w menu i jej składniki, co ułatwia klientom wybranie odpowiedniego zestawu sushi. Kelner może też dodawać do zamówień notatki, dzięki czemu pracownicy kuchni będą poinformowani, że np. klient jest uczulony na orzechy.

Obejrzyj wideo, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jak działa obsługa klienta z wykorzystaniem mobilnego systemu POS.

2. Przyspieszenie realizacji zamówień na kuchni

Ekrany KDS w kuchni, automatyczne przesyłanie zamówień do realizacji, powiadomienia o daniu gotowym do odbioru, aplikacje do obsługi zamówień telefonicznych i w dostawie… to niezbędne funkcje POSa, które pozwalają znacząco przyspieszyć pracę w restauracji. Zamiast tracić cenne minuty na zapisywaniu i przekazywaniu zamówień zaufaj mobilnym rozwiązaniom i zacznij szybciej realizować zamówienia. Ma to szczególne znaczenie, gdy prężnie działasz z zamówieniami na dowóz – w godzinach szczytu każda zmarnowana minuta ma znaczenie. Pamiętaj, że klient nie lubi czekać!

3. Minimalizowanie strat w magazynie

Sushi to potrawa japońska, a do jej przygotowania potrzebne są składniki niespotykane w Polsce. Sprowadzane z Japonii produkty są dość kosztowne, dlatego należy zadbać o jak najlepsze ich wykorzystanie. Tutaj z pomocą przychodzi funkcja zarządzania magazynem, jaką oferuje system POS. Dzięki niej można kontrolować stany magazynowe i datę przydatności do spożycia, a tym samym uniknąć sytuacji, gdy część produktów musimy wyrzucić do kosza. Moduł magazyn pozwala automatycznie generować listę zakupów i kontrolować ceny od dostawców.

New call-to-action

4. Prowadzenie bazy klientów i program lojalnościowy

Program POS pozwoli ci rozwiązać odwieczny problem – „ja poproszę to, co zawsze” – tylko co to właściwie było? Prowadzenie bazy klientów pozwoli Ci zidentyfikować historię zamówień stałych klientów, a także ich adres dostawy i numer telefonu. Podczas przyjmowania zamówień telefonicznych lub z sali, Twój pracownik nie będzie musiał zapisywać po raz kolejny tych samych informacji – wystarczy, że przejrzy historię klienta, a tym samym uniknie ewentualnych pomyłek.

Jeśli chcesz zwiększyć powracalność klientów wykorzystaj do tego program lojalnościowy! Składanie zamówień pozwala im kolekcjonować pieczątki lub punkty, które możesz wymienić na gratisy lub zniżki.

5. Monitoring efektywności pracy obsługi i system rekomendacji

Chcesz zmotywować pracowników do działania lub sprawdzić kto sprzedaje najwięcej? Dzięki takim ustawieniom jak średnia wartość rachunku, zobaczysz, którzy kelnerzy są najlepszymi sprzedawcami. Dodatkowo system rekomendacji dań pozwoli na zwiększenie obrotów w lokalu. Jak to działa? Wyobraź sobie przykładową sytuację: kelner obsługuje 50 zamówień dziennie, a dzięki systemowi rekomendacji do każdego, co dziesiątego rachunku sprzedaje deser za 15 zł. To daje w sumie 5 x 15 zł = 75 zł. Pomyśl teraz, że w lokalu pracuje trzech kelnerów na zmianie, którzy łącznie generują dodatkowe 225 zł do obrotu dziennie. Jeśli pomnożymy tę kwotę razy 30 dni w miesiącu, otrzymamy aż 6 750 zł więcej obrotu miesięcznie!

6. System do zamówień online i usprawnienie wydawania potraw

W czasie ograniczenia funkcjonowania gastronomii jedynym sposobem na dalszą sprzedaż jest oferowanie dań w dowozie lub na wynos. Transport dań często wiąże się z utratą ich jakości. Na szczęście sushi jest taką potrawą, która nie wystygnie, a jednocześnie rolki przygotowane samodzielnie w domu, nigdy nie będą tak smaczne, jak te przygotowane przez sushi mastera. Warto wykorzystać ten fakt do promowania zamówień ze swojego lokalu.

Jeśli chcesz w prosty sposób sprzedawać swoje dania online poszukaj systemu POS, który da Ci taką możliwość. W POSbistro znajdziesz wtyczkę Virtual Menu pozwalającą umieścić aktualne menu na stronie restauracji i uruchomić na niej sprzedaż. Dzięki integracji z POSem zamówienia będą wyświetlać się na tablecie sprzedażowym.

New call-to-action

Jeśli zależy Ci na współpracy z zewnętrznymi kanałami do przyjmowania zamówień online, takimi jak Restaumatic, UpMenu czy UberEats, nasz system sprawdzi się również w tej kwestii. POSbistro jest z nimi zintegrowane, dzięki czemu nie trzeba będzie wprowadzać ręcznie zamówień na nowo do POSa – same automatycznie wpadną do systemu!

7. Dostęp do danych w czasie rzeczywistym

Zyskaj dostęp do aktualnych danych  w czasie rzeczywistym i zdalnie kontroluj restaurację, dzięki aplikacji POSowner. W Twoim telefonie sprawdzisz raporty dotyczące sprzedaży, liczbę wygenerowanych rachunków, sprzedanych produktów i stany magazynowe. POS pozwala na wyciągnięcie danych, które nie pokażą nawet najbardziej zaawansowane arkusze Excela. Będziesz mógł nadzorować firmę z dowolnego miejsca na świecie za pomocą swojego telefonu i kontrolować pracę.

Dowiedz się więcej o POSdriver

8. Wygodne zarządzanie siecią lokali

POSbistro to rozwiązanie, które sprawdza się idealnie przy konceptach wielolokalowych. Właściciel może wygodnie przełączać się pomiędzy poszczególnymi biznesami i porównywać ze sobą wyniki kilku lokali, biorąc pod uwagę np. obrót czy najchętniej zamawiane dania. Ponadto system pozwala stworzyć i zarządzać globalnym menu oraz magazynem, a także generować raporty globalne. Przy wykorzystaniu aplikacji dla kierowców POSdriver jeden kierowca, będzie mógł obsługiwać dostawy z kilku miejsc jednocześnie, co pomoże Ci zarządzać dostawami w najbardziej optymalny sposób.

Skoro prowadzisz lokal z sushi na pewno zależy Ci na wizerunku, który odzwierciedla profesjonalizm, dobry gust, nowoczesność i podążanie za trendami. Przenieś swoje profesjonalne podejście również na grunt zarządzania i wykorzystaj nowe technologie do lepszej i efektywniejszej pracy w lokalu – usprawnij odbiór zamówień, zacznij więcej sprzedawać, walcz z marnowaniem produktów! Oprogramowanie dla gastronomii pozwoli Ci prowadzić biznes nakierowany na sukces.

Sprawdź szczegóły

Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 168 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *