Dokładny układ stolików widoczny w Twoim POSie

Zaprojektuj układ stolików na sali kilkoma kliknięciami i ciesz się bardziej intuicyjnym widokiem w POSie! Specjalnie przed walentynkowym szaleństwem dodaliśmy do naszego systemu możliwość odwzorowania układu sali. Zmieniaj kształt, wielkość i układ stolików, by pomóc obsłudze w orientacji i rezerwowaniu miejsc.

Walentynki uchodzą za międzynarodowe święto miłości i zachęcają do miłego spędzenia czasu z ukochaną osobą. Ludzie chętnie wychodzą do kina, na randki i rezerwują miejsca na romantyczną kolację. Restauratorzy i kelnerzy mają ręce pełne pracy, dlatego postanowiliśmy jeszcze bardziej rozbudować moduł stoliki, aby ułatwić i przyspieszyć każdą rezerwację w lokalu.    

Do tej pory w systemie POSbistro można było zdefiniować liczbę stolików i przyporządkować je do poszczególnych sal, pięter lub oznaczyć jako ogródek czy antresola. Nowa funkcja, którą właśnie wprowadziliśmy umożliwia dostosowanie widoku stolików do ich faktycznego rozmieszczenia w lokalu. W bardzo prosty sposób można też zmienić kształt stolika i jego wielkość. Przy wykorzystaniu nowej funkcji, zarządzanie rezerwacjami i obsługa Gości będą jeszcze łatwiejsze, a pracownicy unikną ewentualnych błędów przy przepisywaniu rachunków do stolika.

Po zdefiniowaniu w Panelu Administracyjnym poszczególnych pomieszczeń i stolików nadchodzi czas na ich edycję. Przedstawiamy jak krok po kroku stworzyć swój własny widok stolików na sali w systemie POSbistro:

Na tablecie sprzedażowym wybieramy przycisk stolika (ekran główny). 

Po wyświetleniu się widoku naszych zdefiniowanych pomieszczeń i zaznaczeniu odpowiedniego, należy kliknąć w ikonę “Wszystkie”, a następnie “Edytuj”.


I już! Możemy edytować stoliki 🙂

Jeśli chcemy zmienić ich rozmiar, wówczas klikamy + lub – przy opcji “szerokość”. Jest ona dostępna przy stolikach w kształcie okręgu i pochylonego prostokąta. 

Przy zmianie wielkości stolika kwadratowego, ułożonego poziomo, mamy do dyspozycji także opcję “wysokość”. Dzięki temu możemy tworzyć podłużne stoliki. 

Kolejną opcją jest zmiana kształtu wybranego stolika – tutaj dla przykładu zmieniliśmy wygląd stolika położonego na środku ogródka. 

Oprócz dostosowania wielkości i kształtu, możemy też przesuwać stoliki, by odwzorować ich faktyczny układ w lokalu.

Po zakończeniu edycji klikamy przycisk „Zakończ edycję”, który znajduje się na samym dole niebieskiego panelu z prawej strony.

***

Funkcja edycji stolików jest dostępna dla wszystkich posiadaczy najnowszej wersji POSbistro v.3.0.0. Zalecamy pobranie aktualizacji.

Mamy nadzieję, że nowa funkcja usprawni pracę w Twoim lokalu gastronomicznym i pomoże obsłudze w Gości. Jeśli chcesz zobaczyć jak działa edycja stolików w praktyce, ZOBACZ poniższe video:

Sprawdź szczegóły

Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 164 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

2 thoughts on “Dokładny układ stolików widoczny w Twoim POSie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *